Корпорація забезпечує комплексне вирішення усіх питань

  щодо вступу та успішного навчання української молоді у Польщі

 

Мовна підготовка

Однією із найактуальніших проблем вступу до польського університету та навчання в Польщі є знання (на певному рівні) польської мови. Корпорація розв’язує питання мовної підготовки майбутніх абітурієнтів, забезпечуючи мовну підготовку через різнотермінові (річні, семестрові, інтенсивні) курси в групах та індивідуально на базі структур Корпорації в Україні. Викладання ведуть кваліфіковані фахівці з України та Польщі. Навчання у мовній школі є доступним як для осіб, які взагалі не володіють польською мовою, так і для тих, хто хоче удосконалити свої знання. Заняття проводяться у групах з 10-15 осіб, які формуються у залежності від рівня знань.  

                Тим,   хто бажає вивчати мову у польськомовному середовищі, пропонуються літні школи в Польщі , які тривають від двох до трьох тижнів протягом липня – вересня і проходять на базі Лодзинського політехнічного університету, Шльонського університету, Опольського університету, Академії ім.Яна Длугоша у Ченстохові.

Сертифікація. Правилами прийому до польських вузів передбачено наявність в абітурієнта сертифіката, що підтверджує рівень знання польської мови. Отримати відповідний Сертифікат можна по закінченні мовних студій на базі Корпорації чи літніх мовних шкіл.

Олімпіади

                Успішне навчання в університеті та якісна підготовка фахівця значною мірою залежать від підготовленості, рівня знань, мотивації абітурієнта. Тому пошук обдарованої молоді є пріоритетним завданням при формуванні студентського контингенту. З цією метою Корпорація, разом з польськими партнерами, започаткували систему міжнародних олімпіад. Кожен українець   може стати їх учасником. Участь в олімпіаді дає учаснику певні пільги при зарахуванні, а   переможці мають шанс здобути освіту за окремими програмами, грантами, стипендіями, що передбачають, зокрема, й безкоштовне навчання.

Міжнародні олімпіади проводяться в Україні у декілька етапів (турів).

І-й тур (відбірковий). Мета: виявлення ерудованої в загальних питаннях молоді, з’ясування рівня мовної підготовки. Тестування проводяться у Києві та регіонах України для учнів 10-11 класів, випускників технікумів, училищ, коледжів.

ІІ-й тур (профорієнтаційний). Мета: виявлення професійних здібностей учасників.

ІІІ-й тур   (тематичний). Мета: виявлення базових знань у відповідних напрямках, з дисциплін певного циклу.

IV-й тур (підсумковий). Мета: виконання творчих завдань відповідно до обраної спеціальності та навчального закладу.

                Бажаючі взяти участь можуть зареєструватися на сайті Корпорації та отримати повну інформацію.

 

Освітні екскурсії

                Інформаційно-освітній проект «Дні відкритих дверей вищих навчальних закладів Республіки Польща», мета якого – очне знайомство української молоді та батьків із сучасною Польщею, престижними польськими університетами та умовами навчання в них українських студентів. Тривалість екскурсії: 3-5 днів, ознайомлення з містами, університетами, інфраструктурою.

                На сьогодні 250 українців уже побували на таких заходах у польських ВНЗ міст Ополє, Хожув, Катовіце, Лодзь, Ченстохова, Краків.

                Особисте спілкування з представниками ВНЗ, знайомство з освітніми програмними вимогами та перевагами тої чи іншої спеціальності, вивчення ринку праці, зустрічі з представниками владних структур (поліція, прикордонна служба) допоможе скласти повну уяву про потенційні можливості та переваги європейської освіти.

                Детальну інформацію про заходи, проведені в ході екскурсій, можна дізнатися, переглянувши відеорепортажі, відзняті українськими журналістами під час таких екскурсій.

 

Умови навчання та актуальні питання перебування у Польщі

                Незважаючи на те, що ЗНО у польських ВНЗ не є потрібним, все ж процедура зарахування для українців є досить складною і багатоетапною. До того ж, існують певні процедурні моменти з отримання віз (одноразових, багаторазових та довготривалих). Реєстрація кандидата на сайтах польських університетів відбувається в електронному режимі та обмежена певними термінами. Більшість вузів завершують набір до кінця липня. Але існує можливість продовження термінів (в окремих випадках, навіть до середини вересня). Навчальний рік починається у першій декаді жовтня, хоча деякими університетами передбачено і додатковий зимовий набір. Кожен польський університет має особливі додаткові умови вступу, які іноді змінюються щорічно. Відмінні умови вступу також між бакалавратом і магістратурою.

                Особливо важливою є проблема неповнолітніх: на відміну від України, у Польщі особа, якій не виповнилося 18 років, не може бути студентом університету. Але, незважаючи на це, для випускників українських шкіл, які ще не досягли цього віку, зроблено виняток. Особа, молодша 18 років, може поповнити студентські лави, за умови, що у Польщі у неї буде уповноважений опікун протягом усього терміну перебування за кордоном до досягнення особою повноліття. Опікун несе повну правову відповідальність за вчинки дитини. Самотужки знайти такого опікуна складно і недешево. Нашою програмою кожному неповнолітньому студенту забезпечується опікун в рамках Повного пакету послуг (див. "Ціни та послуги").

                Усі подані документи (згідно умов прийому) мають бути перекладені польською мовою, більшість з них потребують завірення польським нотаріусом (тлумачем). Процедура тривала та коштовна (вартість сягає іноді до 35 євро за переклад лише одного документу про освіту). Українські атестати та бакалаврські дипломи проходять також певну процедуру нострифікації (отримання апостиля).

                Багато вузів вимагають приїзду українських абітурієнтів за певний час до початку роботи гуртожитків і на цей термін абітурієнти   мають гостру потребу у тимчасовому житлі. Для необізнаного іноземця така вартість може скласти до 70 євро за добу. Організований Корпорацією приїзд абітурієнтів до місця знаходження університету цю проблему вирішує.

                Оплата за постійне студентське проживання може також бути різною. Традиційні студентські гуртожитки коштують в середньому 90 євро на місяць, але є гострий дефіцит місць в гуртожитках. Вчасно подані документи дозволяють уникнути цього. Багато студентів обирають оренду приватного житла, де кімната на декількох студентів може коштувати в межах 40-60 євро на міс. з кожної особи. У цьому випадку необхідно вирішити питання з їхньою обов’язковою тимчасовою пропискою.

                Окремий графік навчання мають заочники. Вони навчаються переважно в суботу та неділю двічі на місяць. У плані витрат на житло це вигідно, проте таке житло самостійно складно знайти. Також виникають додаткові витрати на дорогу. Наші польські партнери готові для українських студентів робити звичний для України графік, тобто 2 – 3 сесії   на рік, але за умови формування повноцінно наповненої академічної групи з українців. Студенти-заочники при бажанні можуть знаходитися в Польщі протягом всього семестру, відвідуючи заняття на денній формі (вартість навчання на денній та заочній формі – однакова).

  

                Харчування.   Попередній досвід дозволяє зробити висновок, що витрати на харчування можна вкласти в 4 – 6 євро на добу, а якщо студент готує самостійно, – сума може бути ще меншою.       

 

                Проїзд за студентським квитком до Сілезії з України в середньому не перевищує 400 грн., іноді сягає 250 грн. в один кінець. Детальну інформацію щодо видів транспорту та вартості проїзду можна дізнатися у головному офісі Корпорації.  

                Тому сумарні річні витрати на перебування в Польщі (9 місяців – студенти очної форми навчання; 1,5 місяці - заочники), не враховуючи плати за навчання та проїзд, не перевищують 1400-1800 євро та 400-700 євро, відповідно. Немаловажно зазначити, що студенти мають можливість підробляти, отримуючи в середньому до 300 євро на місяць, що практично повністю компенсує ці витрати.   

 

                Дозвіл на проживання (karta czasowego pobytu). Оформити дозвіл (карту) на проживання може будь-який студент, який планує перебувати в Польщі понад 3 місяці на рік. Це дозволяє уникнути процедури продовження візи.   

              Інша ментальність та правова система Євросоюзу часто створюють для українців несподівані ускладнення, особливо у випадку їхньої необізнаності. В багатьох ВНЗ відсоток зарахованих українських студентів та тих, які закінчили навчання, суттєво відрізняється. Тому наявність нашого проекту, реалізованого в тісній співпраці з польськими колегами, дозволяє молодій людині, українцю, вчасно уникати проблем та успішно здолати граніт європейської науки, який ще так недавно був для більшості українців недосяжним.                                                                                                   

НОСТРИФІКАЦІЯ

                В Україні до сьогодні існує практика нострифікації диплома, отриманого у будь-якому навчальному закладі за кордоном. Це означає, що кожен випускник, який закінчив університет у Європі чи Америці, чи будь-де за межами України, повернувшись на Україну з метою працевлаштування, має пройти спеціальну процедуру визнання свого диплома про освіту (нострифікацію). Досвід показує, що процедура ця, як правило, складна і тривала. Полягає вона в тому, що спеціальна комісія Міністерства освіти, науки, молоді та спорту порівнює перелік навчальних дисциплін додатка до диплома, представленого на нострифікацію, із українським галузевим стандартом відповідного напряму підготовки чи спеціальності. І, якщо виявиться, що студент у навчальному закладі, який закінчив, не вивчав певних дисциплін, передбачених українськими освітніми стандартами, або вивчав їх у меншому обсязі, він має скласти з цих дисциплін екзамен або й протягом певного терміну (до двох років!) вивчати ці дисципліни в одному з навчальних закладів України і скласти екзамени.

                Корпорація надає допомогу у вирішенні зазначеної проблеми на таких рівнях:

І рівень : запит до польського ВНЗ   про зміст навчальних планів, експертна оцінка академічної різниці освітньої програми (навчального плану) конкретного навчального закладу Польщі та українського галузевого стандарту (освітньо-професійної програми підготовки фахівця відповідного напряму чи спеціальності), експертний висновок щодо перспектив нострифікації диплома;

ІІ рівень : порівняння переліку дисциплін навчального плану певного напряму / спеціальності польського ВНЗ із українським галузевим стандартом; запит до польського ВНЗ щодо змісту (програм) навчальних дисциплін, поглиблене вивчення змісту (програм) тих дисциплін польського й українського навчальних планів, які за назвою чи обсягом не збігаються, але близькі; консультація щодо шляхів і можливостей максимального наближення програми підготовки в обраному університеті Польщі до вимог, які пред’являє Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України до підготовки фахівця цього ж напряму в Україні.  

ІІІ рівень: досягнення домовленості із відповідним навчальним закладом Польщі щодо внесення коректив до програми підготовки фахівця з метою мінімізації або й повного усунення розбіжностей з українським галузевим стандартом та щодо виготовлення випускнику відповідного документа установленого зразка, який підтверджує внесені корективи і який має бути пред’явлений, разом з дипломом та заявою про нострифікацію, до   Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

IV рівень : організація вивчення певних дисциплін, що складають академічну різницю, на базі університетів в Україні чи/та Польщі.  

 

                Нашими консультаціями та експертними висновками щодо питань нострифікації можуть скористатися студенти, які навчаються в будь-якому ВНЗ Польщі.

 

Працевлаштування

                Кінцевим результатом будь-якої освіти є успішна реалізація отриманих знань – вдале працевлаштування, в Україні чи за кордоном . Актуальним є також питання тимчасового (поточного) працевлаштування під час навчання без відриву від нього. Особливо це актуально для студентів, які навчаються за власний (чи своїх батьків) кошт.   

                Ретельний аналіз університетами Польщі вакансій на європейському ринку праці дозволяє їм ефективно проводити цільову підготовку молодого фахівця. Створення на базі навчальних закладів потужних   навчально-практичних лабораторій із сучасним обладнанням, у тому числі й за кошти Євросоюзу, дозволяє ще протягом навчання моделювати майбутні умови роботи випускника на підприємствах. Самі ж підприємства також широко залучаються до цієї практичної підготовки, що додатково дає можливість роботодавцю ще протягом навчального процесу об’єктивно познайомитися з майбутнім кандидатом на свого працівника та координувати його підготовку.

                У кожному університеті створені Бюро Кар’єр, які сприяють працевлаштуванню студентів та випускників. Так, наприклад, Вища банківська школа співпрацює з близько 5 тис. зацікавлених у молодих спеціалістах підприємств, найпотужніші з яких формують зміст навчальних планів на 30-40%.   До того ж, рейтинг кожного польського університету багато в чому залежить від кількості працевлаштованих випускників.

               

                Звичною практикою для студентів Європи є часткове працевлаштування під час навчання (бармени, офіціанти, касири, кур’єри, оператори, хостеси, стюарти та ін). Популярною є також сезонна робота протягом літніх канікул (липень – вересень). У середньому студент може заробити від 150 до 300 євро на місяць, що фактично повністю забезпечує його витрати на навчання.     

                В Україні за даними Держкомстату працює близько 1500 польських підприємств, які, в першу чергу, зацікавлені у фахівцях, підготовлених саме польськими ВНЗ.

                Подолання актуальної проблеми безробіття серед української молоді, зокрема молодих фахівців, полягає не лише у створенні нових робочих місць, а й в налагодженні системи підготовки якісного кадрового резерву для цих місць (про це слушно наголосив 14 червня 2011 р. на 100-ій сесії Міжнародної конференції праці у Женеві голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ). Корпорація має укладену угоду про співпрацю з Федерацією роботодавців України, що нараховує понад 40 тис. потужних підприємств та організацій, зацікавлених у конкурсному відборі працівників з числа наших випускників та формуванні свого професійного кадрового резерву. Для стимулювання обраних кандидатів роботодавцями можуть бути встановлені іменні стипендії, які б молодий фахівець, ставши працівником такого роботодавця, міг відпрацювати протягом певного терміну.

                Ми зацікавлені, щоб молодий фахівець, громадянин України, отримавши європейську освіту, міг реалізувати свій потенціал не тільки в Європі, а, в першу чергу, на Батьківщині.

Сайт разработан веб-студией "Spacechalk"
Горизонтальные жалюзи стоимость Nikoss.com.ua . горизонтальные жалюзи продажа Jaluzi-Service возьми в поход телескопические палки купить можно сделать монопод из палки;кошелек женский интернет магазин сумка поясная Style Zone под заказ в киеве мужскую сумку