Розвиток співпраці між Україною і Польщею – важливий елемент євроінтеграційної політики нашої держави. Спільні турботи по організації та проведенню єврочемпіонату з футболу ще більше підсилили цю взаємодію. Для підтримки культурних обмінів та молодіжних ініціатив щодо навчання у Польщі було створено Корпорацію «Українсько-польський центр академічних обмінів», з якою 14 червня 2010 року Міністерство сім’ї, молоді та спорту України підписало Декларацію про співробітництво. Головним завданням Корпорації було створення умов вільного доступу українській молоді   до європейського освітнього простору, традицій, культури.

    Нашу ініціативу підтримали університети Польщі (міста - Ополе, Катовіце, Лодзь, Хожув, Ченстохова). Їх гнучка цінова політика (7-9 тис.грн. на рік) та демократичні вимоги до українських студентів, розуміння їх потреб та гостинність привернули увагу молоді і за два роки 163 українця стали студентами цих ВНЗ на пільгових умовах (до того часу ці університети для українців виставляли оплату не менше 2200 євро на рік). Підготовка майбутніх фахівців проходить з актуальних на ринку праці напрямків: міжнародні відносини, міжнародне право, міжнародна економіка, журналістика, туристична справа, логістика, IT-технології, банківська справа, польська та романо-германська філологія.
    Корпорацією було відкрито в Україні підготовче відділення для бажаючих навчатися у Польщі: здійснюється мовна підготовка, правова адаптація абітурієнтів, викладається культурологія та історія Польщі. Корпорація працює також на правах відбіркової приймальної комісії партнерських ВНЗ.
    Було організовано виїзди українських делегацій до Польщі, в ході яких українська молодь могла спілкуватися і знайомитися з польськими студентами, вимогами європейської вищої школи, сучасною Польщею. Науковці та представники освіти з університетів Києва, Чернігова, Запоріжжя, Житомира, Хмельницького в ході поїздки зустрічалися з європейськими колегами, знайомилися з роботою університетів. В програмах візиту взяли участь 285 учасників, багато з яких залишили подяки про поїздку.
    Були організовані зворотні візити науковців Опольського університету, Вищої банківської школи, Шльонського університету, Вищої школи управління і адміністрування, Вищої лінгвістичної школи. Також 28 польських студентів вперше відвідали Україну. Одна з таких груп разом з українськими молодіжними лідерами взяла участь у роботі круглого столу з питань молодіжної мобільності та громадської активності, організованого Державною службою молоді та спорту України .
      Корпорацією проведено низку тематичних прес-конференцій (УНІАН), видано ряд публікацій та інтерв’ю в засобах масової інформації України та Польщі, відзнято серію відеоматеріалів про впровадження програми. Також Корпорацію неодноразово відзначено Дипломами за участь у міжнародних освітніх виставках. 
     Корпорацією було проведено всеукраїнський моніторинг молодіжних ініціатив щодо європейських освітніх програм, в якому взяли участь понад 8 тис. учасників віком від 16 до 25 років з дев’яти регіонів України. Він показав, що 90 % молоді підтримує впровадження в Україні європейських освітніх проектів, 65 % бажають безпосередньо в них взяти участь, 69% вважають Польщу найбільш зручною країною для старту в європейський освітній простір. Польща (23%) на другому місці після Британії (29%), де б хотіли вчитися українці.
     Моніторингом виявлено мінімальну обізнаність молоді щодо перспектив українського ринку праці, з чим пов’язано складність вибору майбутніх професій. Нами розпочато відповідне дослідження за участю українських роботодавців.
    Для успішного визнання в Україні польських дипломів (згідно опитування лише 4-6% українців достатньо тільки європейський диплом, а решті – необхідна його нострифікація, оскільки більшість з них свою подальшу професійну діяльність пов’язують з Україною, хоча 68% не виключають можливість певний час працювати за кордоном), нами ініційовано створення на базі Вищої лінгвістичної школи м. Ченстохова Міжнародний інститут суспільних наук, де б українські студенти, що навчаються в польських ВНЗ, додатково опановуватимуть компонент дисциплін згідно вимог МОНМС України. Також тепер українські студенти можуть додатково проходити паралельне навчання та стажування в університетах Британії, Німеччини, Італії, Іспанії, Чехії тощо без зайвих фінансових витрат. Так за направленням Інституту вчитись у Лондоні додатково коштуватиме лише 450 евро за семестр.  
    Для більш спрощеного доступу особливих категорій української молоді таких як спортсмени, інваліди, молоді мами та ін. до європейських програм підготовки та перепідготовки, в Києві відкрито відділення цього Інституту. Інститутом використовуються сучасні інтерактивні європейські освітні технології. 
Сайт разработан веб-студией "Spacechalk"
mature tube beautiful long legs